Участь студентів у вебінарі з бюджетування міжнародних проектів

16 квітня 2024 року в межах вивчення дисципліни «Фінансування міжнародних проектів і програм» магістри спеціальностей 072 Фінанси, банкуівська справа, страхування та фондовий ринок, ОП «Фінанси і кредит»; 051 Економіка, ОП «Міжнародна економіка» взяли участь у вебінарі «Як підготувати та успішно виконати бюджет міжнародного проєкту», організованому ГО “Агенція Європейських Інновацій” та Проєктно-освітнім центром «Агенти змін» Прикарпатського національного університету. Мета вебінару полягала у  наданні учасникам інформації про особливості формування узгодження та коригування бюджету проєкту, профінансованого за кошти грантових програм ЄС. Спікери вебінару – Іван Кульчицький, президент ГО Агенція Європейських Інновацій, Тетяна Солоджук і Тетяна Мигович, фахівчині Проєктно-освітнього центру «Агенти змін» Прикарпатського національного університету, доцентки кафедри фінансів Прикарпатського національного  університету ім. В. Стефаника. Іван Кульчицький представив цілі заходу, склад учасників та базові вимоги до структури бюджетів, які мають різні програми ЄС. Тетяна Солоджук і Тетяна Мигович звернули увагу на такі аспекти підготовки і виконання бюджетів програм ЄС:

• розробка бюджету бюджету проєкту, порядок коректного планування витрат із врахуванням вимог законодавства і грантових конкурсів;
  • алгоритм розрахунку розміру видатків (за розділами) бюджетів проєктів, що можуть бути профінансовані за кошти грантових програм ЄС;
  • системний підхід до формування фінансового плану (бюджету) проєкту, його узгодження та коригування (у разі необхідності);
  • загальні умови складання фінансової звітності за проєктом.

Інформація, отримана здобувачами під час вебінару, дозволила збагатити знання та посилити практичні навички, сформовані у процесі вивчення дисципліни «Фінансування міжнародних проектів і програм».

Дякуємо організаторам за запрошення, актуальну інформацію, важливі інсайти підготовки бюджетів міжнародних проектів!

Дякуємо Силам оборони України за можливість навчатися та здобувати знання!